پیشرفت های صورت گرفته در مترو تهران مطلوب استبه گزارش ایرنا به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، محمد مزقانی پس ازبازدید از بخش های مختلف مترو تهران گفت: من پیش از این در سال 2003 و در سمت مسئول دفتر هماهنگی اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی به تهران سفر کرده بودم و اکنون می توانم بگویم که پیشرفت و توسعه مترو در این شهر مرا شگفت زده کرد.
وی با بیان اینکه اکنون امکانات مترو تهران و حومه در سطح مطلوبی قرار دارد خاطر نشان کرد: می توان زمینه حضور اساتید و کارشناسان خبره بین المللی در تهران برای تبادل اطلاعات بیشتر در زمینه حمل و نقل عمومی به خصوص مترو را فراهم کرد.
دبیر کل اتحادیه بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) تصریح کرد: در کنار توسعه مترو، کلانشهر تهران باید به یکپارچه سازی حمل و نقل عمومی توجه بیشتری داشته باشد.
مزقانی پس از بازدید از ایستگاه های خط 3 و مرکز فرمان مترو تهران جلسه ای با برخی از مدیران ارشد شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه برگزار و در خصوص نحوه گسترش متروی تهران، میزان جابجایی مسافران و آخرین دستاوردهای جهانی در زمینه حمل و نقل ریلی درون شهری بحث و گفت وگو کردند.
تهرام/7243//1348انتهای پیام /*