چندخبر کوتاه از جنوب استان کرمان***31 هزار مترمربع از اراضی ملی منوجان رفع تصرف شد
رئیس دادگستری شهرستان منوجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 31 هزار مترمربع از اراضی منابع طبیعی تصرف شده این شهرستان رفع تصرف شده است.
حسین شکوهی نسب روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود دستگاه قضائی جلوی تپه خواری در منوجان گرفته شده است.
وی ادامه داد: دستگاه قضایی آماده برخورد قاطع و قانونی با متعرضین اراضی ملی می باشد و در این زمینه باهیچ کسی مسامحه و اغماض نمی شود .
رئیس دادگستری منوجان یکی از تهدیدات جدی در عرصه منابع طبیعی این شهرستان را برداشت های غیرمجاز ازتپه ها برشمرد و گفت: این فعالیت محیط زیست را به مخاطره می اندازد و با ورود جدی دستگاه قضایی جلوی برداشت های غیرمجاز در این زمینه گرفته شده است .
***
534 بهورز در جنوب کرمان به مردم خدمت رسانی می کنند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان 534 بهورز به مردم خدمت رسانی می کنند.
ایمان قاسم زاده در آیین تجلیل از بهورزان منطقه جنوب کرمان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمینه تامین بهورز مورد نیاز شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت سه مرکز اموزش بهورزی در جیرفت، کهنوج و رودبار ایجاد شد و111 بهورز در این مراکز در حال تحصیل هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: در سالجاری 114 بهورز در جنوب کرمان پذیرش شده است.
وی تصریح کرد: 329 خانه بهداشت، 75 مرکز جامع سلامت شهری و روستایی و53 پایگاه سلامت فعال در منطقه جنوب کرمان به مردم خدمات رسانی می کنند.
وی اظهار کرد: راه اندازی شورای بهورزی با جدیت دنبال می شود که این مهم نقش اساسی در رفع مشکلات بهورزان منطقه خواهد داشت.
رئیس شبکه بهداشت جیرفت هم گفت: 154 بهورز شاغل در شهرستان جیرفت به مردم خدمت رسانی می کنند.
محمدرضا مشایخی افزود: 128 خانه بهداشت در جیرفت وجود دارد که از این تعداد 108 خانه بهداشت فعال هستند و مابقی بزودی فعالت خود را با تآمین نیروی مورد نیاز و دریافت تجهیزات آغاز می کنند.
وی با اشاره به جذب 34 مراقب سلامت روستایی اظهار کرد: 11 مرکز جامع خدمات سلامت در جیرفت وجود دارد که 2 مرکز در سالجاری راه اندازی شده است.
***
30 روستای عنبرآباد از نعمت راه آسفالته بهره مند می شوند
فرماندار عنبرآباد گفت: معابر خاکی 30روستای این شهرستان با همکاری بخشداری و بنیاد مسکن با اعتبار 40 میلیارد ریال آسفالت می شوند.
نادر ملایی فرماندار عنبرآباد در حاشیه بازدید از اجرای طرح آسفالت معابر روستای آزادگان و تل شیراز افزود: نهضت آسفالت در روستاهای شهرستان عنبرآباد آغاز شد.
وی تصریح کرد: اجرای طرح آسفالت در روستای آزادگان با بیش از 6هزار متر مربع و اعتبار یک میلیارد و 200میلیون ریال آسفالت می شود.
وی ادامه داد: فعالیت زیرسازی روستای تل شیراز به پایان رسیده است و در روزهای آینده معابر این روستا آسفالت می شود.
***
همایش کنترل خشم در جنوب کرمان برگزار شد
همایش پیشگیری و کنترل خشم توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی جیرفت در منطقه جنوب کرمان به میزبانی جیرفت برگزار شد.
رییس اداره بهزیستی جیرفت روز پنجشنبه در این همایش گفت: مهارت کنترل خشم از مهارت‌های ضروری در زندگی می‌باشد که باید آموخت تا از پیامدهای نامطلوب ناشی از بروز خشم و پرخاشگری در جامعه پیشگیری کنیم.
محمد رضانژاد افزود: ارتقای مهارت کنترل خشم در نزاع های فردی و دسته جمعی از وقوع جرم پیشگیری می کند.
وی ناکامی را مهمترین عامل بروز خشم در افراد معرفی می کند زیرا زمانی که فرد در رسیدن به اهداف خود، به ویژه اهداف مادی، موانعی بر سر راه خود می بیند، به رفتارهای پرخاشگرانه و تنش زا روی می آورد.
رییس اداره بهزیستی جیرفت گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون 60 ساعت آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس این شهرستان ارائه شده است.
وی هدف از آموزش در مدارس را آشنایی دانش آموزان با آسیب های اجتماعی و پیشگیری از این آسیب ها، آشنایی با وظایف اورژانس اجتماعی و آموزش خود مراقبتی بیان کرد.
دکترای روانشناسی هم در ادامه این نشست با بیان اینکه خشم در واقع واکنش هیجانی است که افراد در موقعیت های خشم برانگیز از خود نشان می دهند، گفت: عده ای به دلیل نداشتن مهارت کنترل خشم به محض مواجه شدن با موقعیتی که هیجان را در وجود آنها شکل می دهد، کنترل خود را از دست داده و خشم را تبدیل به پرخاشگری و نزاع می کنند.
سمانه نیک طبع افزود: خودشناسی و دریافت مشاوره بر اساس شرایط روانی و زندگی فرد، مناسب ترین راهکار کنترل خشم و نداشتن مهارت های حل مسئله از مهمترین دلایل بروز خشم است.
جنوب استان کرمان هفت شهرستان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.
7450/ 5054انتهای پیام /*