چند خبر کوتاه از جنوب کرمان



**نخستین بند سنگی ملاتی حوزه آبخیز چاه شور منوجان با حضور مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در این آیین گفت: این بند سنگی ملاتی به حجم یکهزار و 220 متر مکعب است.
محمدرضا شاهرخی افزود: مساحت حوزه آبخیز چاه شور منوجان 15 هزار و 629 هکتار بوده که توسط شرکت مهندسین مشاور آرمان گستر با هدف کنترل سیلاب و رسوب حوزه سد میناب را مورد مطالعه قرار داده که احداث 30 بند آبخیزداری برای این منطقه پیشنهاد شده است.
وی با بیان اینکه بند شماره یک این حوزه امروز افتتاح و آماده آبگیری شد بیان کرد: از اعتبارات سال جاری پنج بند آبخیزداری حوزه چاه شور منوجان از نوع سنگی ملاتی به حجم 2 هزار و 400 مترمکعب با اعتبار هشت میلیارد ریال در دستور کار است.
وی ادامه داد: دومین بند آبخیزداری این طرح بزرگ در حال اجراست و امروز به همت مسئولان، کلنگ احداث سومین بند هم به زمین زده شد.
** کاهش اهداء خون در جنوب کرمان
رئیس پایگاه انتقال خون جیرفت گفت: تعداد مراجعه کنندگان برای اهداء خون در جنوب کرمان کاهش پیدا کرده است.
علی بهزادی افزود: تعداد 500 بیمار تالاسمی در جنوب کرمان وجود دارد که هر بیمار با توجه به سن، وزن و جنسیت، در ماه به یک یا دو واحد خون نیاز پیدا می کنند و مراجعه این افراد برای دریافت خون از 20 تا 28 اسفند افزایش می یابد.
وی بابیان اینکه در جنوب کرمان فقط یک پایگاه انتقال خون در شهرستان جیرفت وجود دارد، اظهار کرد: از 10 اسفند ماه تعداد پنج تیم سیار در شهرستان های فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج و عنبرآباد اعزام می شوند تا متقاضیان اهداء خون در شهر خود این عمل خداپسندانه را انجام دهند.
وی گفت: پایگاه انتقال خون جیرفت در ایام نوروز از 2 تا 12 فروردین به صورت شبانه روزی پاسخ گوی مراجعه کنندگان است.
** بازدید سرزده فرماندار عنبرآباد از اورژانس شبانه روزی این شهرستان
فرماندار عنبرآباد در این بازدید گفت: وضعیت اورژانس شبانه روزی عنبرآباد نسبت به گذشته بهتر است .
نادر ملایی افزود: تکمیل و تجهیز اتاق جدید پزشک، نصب صندلی انتظار، ساماندهی سیستم نوبت دهی به بیماران و اضافه کردن پزشک در شیفت شب از اقدامات انجام شده طی چند روز گذشته است .
وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید خدمات خوبی در زمینه طرح تحول سلامت به مردم ارائه کرده است.
جنوب استان کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است.
7450/3029



انتهای پیام /*