کاروان راهیان‌نور دریایی استان بوشهر به خارگ اعزام شد‌به گزارش ایرنا، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران در این آیین گفت: این کاروان متشکل از 150 مرد و 110 زن از استادان دانشگاه‌ها، کارکنان دادگستری، شرکت های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان بوشهر هستند.
سردار رمضان زیراهی افزود: کاروان‌های راهیان‌نور دریایی در سفر یک روزه به خارگ از مناطق عملیاتی، یادمان شهدا و بیمارستان زیر‌زمینی این جزیره بازدید و 2 روز دیگر از موزه شهید رئیسعلی دلواری و مرکز اطلاعات نیروگاه اتمی بوشهر دیدن می‌کنند.
زیراهی ادامه داد: برای آشنایی مردم از نقش جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس برنامه کاروان نور دریایی از بوشهر به خارگ هر ساله انجام می‌شود که امروز نخستین کاروان راهیان نور دریایی از اسکله شهید محلاتی بوشهر راهی جزیره خارگ شد.
وی بیان کرد: اعزام کاروان‌ها راهیان نور دریایی خارگ از 25 اسفند آغاز و تا 12 فروردین ادامه دارد.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه 2 فروند شناور برای اعزام کاروان نور دریایی فراهم شده است افزود: روزانه 300 نفر و در مجموع پنج هزار نفر در قالب کاروان های راهیان نور دریایی به جزیره خارگ اعزام می‌شوند.
زیراهی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های جوان و نوجوان از اهداف برپایی این اردوهاست اظهار داشت: راهیان نور یکی از روش‌های مهم در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است.
جزیره خارگ با 20 هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بوشهر، بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور است که در دوران جنگ تحمیلی 2880 بار مورد حمله موشکی و بمباران هواپیماهای رژیم بعث صدام حسین قرار گرفت اما حتی برای یک روز صادرات نفت از این جزیره متوقف نشد.
خارگ در فاصله 67 کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است که بیش از 95 درصد بارگیری صادرات نفت کشور از پایانه های این جزیره انجام می گیرد.
7212/6043**انتهای پیام /*