کاشت نمادین درخت مشکل آلودگی هوای مشهد را برطرف نمی کندبه گزارش ایرنا احسان اصولی روز سه شنبه در جشن بزرگ درختکاری در منطقه هشت شهرداری مشهد افزود: محیط زیست شهر مشهد وضعیت نگران کننده‌ای دارد، آلودگی هوا اثرات مخرب و زیانباری برسلامت شهروندان دارد لذا باید سبک زندگی افراد با هدف نجات شهر تغییر کند.
وی با تاکید بر اینکه رفع مشکل آلودگی هوا و آلودگی‌های زیست محیطی مشهد به توجه جدی و عزمی راسخ نیاز دارد، اظهار کرد: شهروندان باید از دغدغه‌ها و مسائل موجود اطلاع یابند و با پذیرش مشکلات برای رفع آنها تلاش کنند و از مسئولان نیز مطالبه کنند.
وی با اشاره به حجم بالای تولید و مصرف پلاستیک، بیان کرد: تجزیه این مواد به سال‌ها زمان نیاز دارد، همچنین منابع آلوده‌کننده آب نیز کم نیستند و فاضلاب‌های شهری معضلی در این بخش محسوب می‌شوند.
رئیس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: خودروهایی که در سطح شهر تردد می‌کنند نیز بخش مهمی از آلودگی هوا را سبب می شوند که ضرورت دارد به طور جدی برای رفع این مشکلات چاره‌اندیشی شود.
شهردار منطقه هشت شهرداری مشهد نیز گفت: مدیریت شهری مشهد در تلاش است با رشد و توسعه فضای سبز در اطراف شهر بخشی از بار آلودگی هوا را کاهش دهد.
حجت فرقانی افزود: در کلانشهرها تراکم جمعیتی در مرکز شهر به حدی بالا است که انواع آلودگی‌های زیست محیطی، صوتی، هوا و غیره تشدید می شود لذا توسعه فضای سبز از ضروریات است.
هفته درختکاری از هشتم اسفندماه آغاز و تا 15 اسفندماه ادامه دارد و 190 هزار اصله نهال همزمان با هفته درختکاری در کلانشهر مشهد توزیع می شود.
7505/5132انتهای پیام /*