کاهش 22 درصدی پرونده ورودی دعاوی خانواده به دادگستری یزدمحمدحسین رحیمی زاده، رور سه شنبه در نشستی با خبرنگاران استان، افزود: برگزاری دوره های آموزشی در خصوص مهارت‌های زندگی از جمله فعالیت‌های مناسب در حوزه پیشگیری و کاهش بسیاری از آسیب ها و دعاوی خانواده است.
وی ادامه داد: در همین راستا آموزش‌هایی برای زوجین در شرف ازدواج به مدت 14 ساعت در نظر گرفته‌ شد و 2 ساعت نیز آموزش های مذهبی برای آنها پیش بینی شد که مورد استقبال قرار گرفت.
این مسوول قضایی تصریح کرد: آموزش‌ های اولیه برای خانواده ها از جمله اقدام های مهم در پیشگیری از انواع ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی است که با همکاری سایر مراکز فرهنگی و دانشگاهی نیز انجام می شود.
رحیمی زاده، افزود: طبق بند پنج اصل 156 قانون اساسی ، موضوع پیشگیری از وقوع جرم از وظایف قوه قضائیه است و همچنین وظایف مربوط به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به نهادهای مختلف واگذار شده است.
همچنین معاون فرهنگی دادگستری استان یزد گفت: همایشی با عنوان صبر و مهربانی در راستای ارتقای فرهنگ صلح، سازش، عفو و گذشت 26 بهمن ماه جاری از ساعت هشت صبح در سالن شهید عباسپور شرکت برق منطقه ای استان برگزار می‌شود0
محمد رضا عرشیان افزود: یکی از اهداف این همایش کاهش تعداد زندانیان با ایجاد انگیزه و رغبت در راستای گذشت و اغماض شکات است که در این راستا شورای حل اختلاف و ستاد دیه استان فعالیت‌های خوبی را انجام دادند.
در ادامه رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: افزون بر 20 درصد از پرونده‌های ارجاع شده به شوراهای حل اختلاف با پیگیری به صلح و سازش ختم شده است.
محمدرضا حداد افزود: در 10 ماهه امسال 52 هزار فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف وارد شد و در این مدت 54 هزار فقره پرونده نیز مختومه شده است.
استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت قرار دارد.
7536/ 2047/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*