کدام گالری‌ها دفتر پاییز را می‌بندند؟

ایسنا در این گزارش مروری دارد بر برخی از نمایشگاه‌هایی که در روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۸ و ۲۹ آذر ماه) افتتاح می‌شوند و در این ایام برقرار هستند.

*******

 • گالری ورد

نمایشگاه نقش نگاشته «سه هزار هزار بار نوشتن، چهار هزار هزار بار دیدن» با آثاری از گروه ۴+٣ روز جمعه ـ ٢٩ آذر ماه ـ افتتاح می‌شود.

در این نمایشگاه آثار نقش نگاشته از سید وحید جرایزی، محسن دایی نبی، کوروش قاضی مزاد، محسن کرمی، سعید نقاشیان و حسین نوروزی بر روی دیوار های گالری ورد به نمایش گذاشته خواهد شد.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ساعت ١۶ روز جمعه ـ ٢٩ آذر ماه ـ در گالری ورد واقع در بلوار میرداماد، خیابان البرز، خیابان قبادیان شرقی، پلاک ١٨ برگزار خواهد شد. بازدید از این نمایشگاه از ٢٩ آذر ماه تا ١٣ دی‌ماه همه‌روزه به غیر از شنبه‌ها از ساعت ١۶ لغایت ٢٠ برای علاقمندان آزاد است.

 • گالری ایده

نمایشگاه انفرادی عکاسی فائزه قجاوند با عنوان «سکوت» روز جمعه (۲۹ آذرماه) در گالری ایده افتتاح می‌شود و تا سوم دی‌ ماه نیز ادامه دارد. 

گالری ایده در خیابان کریم‌خان، خردمند شمالی، کوچه هجدهم، شماره ۲۶ واقع شده است.

ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.

 • گالری آرتیبیشن 

نمایشگاه انفرادی نقاشی مرتضی گودرزی دیباج با عنوان «حقیقت دوپهلو» روز جمعه (۲۹ آذرماه) آغاز به کار می‌کند و تا هشتم دی‌ماه نیز ادامه دارد. 

نمایشگاه از ساعت ۱۱ صبح تا هشت شب و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امکان بازدید عمومی دارد.

گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن(کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان قندی(دریا)، پلاک ۶ واقع شده است.

 • گالری سایه 

نمایشگاه انفرادی عکس امیرمسعود ملکی با عنوان «خودی» از روز جمعه (۲۹ آذر ماه) تا چهار دی ماه‌ در گالری سایه برقرار است. 

گالری سایه در خیابان کریم‌خان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۲۱ واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. مراسم افتتاحیه نیز روز جمعه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار می‌شود.

گالری سایه پنجشنبه‌ها تعطیل است.

 • گالری شیرین

نمایشگاه انفرادی آیینه از آثار محمدرضا راشد با عنوان «پیدایی» روز جمعه (۲۹ آذرماه) در گالری شیرین آغاز به کار می‌کند و تا ۱۱ دی‌ماه برقرار است. 

همچنین گالری شیرین در این تاریخ میزبان نمایشگاه انفرادی مجسمه سپهر بختیاری با عنوان «عدن» است. 

ساعات بازدید از این نمایشگاه‌ها جمعه‌ها از ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

گالری شیرین در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه‌ ۱۳، شماره ۵ واقع شده است.

از نمایشگاه «عدن»

 • گالری شکوه 

نمایشگاه انفرادی نقاشی عنایت‌الله نظری نوری با عنوان «ایران من سلام» روز جمعه (۲۹ آذر ماه) در گالری سایه آغاز به کار می‌کند و تا چهارم دی‌ماه نیز ادامه دارد. 

گالری شکوه در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ واقع شده است.

این گالری هر روز (غیر از پنجشنبه و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امکان بازدید دارد.

 • گالری شروه

مجموعه آثار سفال، نقاشی و طراحی عربعلی شروه روز جمعه (۲۹ آذرماه) در گالری شروه افتتاح می‌شود و تا چهارم دی‌ماه نیز ادامه دارد. 

گالری شروه در میدان فاطمی، میدان گلها، خیابان کاج جنوبی، کوچه سوم، پلاک ۱۲، واحد ۲ واقع شده است.

مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه (۱۷ آبان ماه) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برگزار می‌شود. همچنین بازدید هر روز به غیر از پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امکان‌پذیر است.

 • گالری شلمان  

نمایشگاه انفرادی نقاشی آثار مژگان بخشی با عنوان «فاصله» روز جمعه (۲۹ آذر ماه) در گالری شلمان افتتاح می‌شود و تا چهارم دی ماه نیز ادامه دارد. 

گالری شلمان در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ فراهم است. گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.

 • گالری گلستان 

نمایشگاه نقاشی نازنین رجب‌دوست از روز جمعه (۲۹ آذر ماه) تا ۴ دی در گالری گلستان برگزار است. 

ساعت بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری گلستان پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است.

 • گالری نگر 

نمایشگاه دو نفره نقاشی شمس خلیلی و محسن بختیاری با عنوان «ایران اکستینکت ۲۰۱۹» روز جمعه (۲۹ آذر ماه) در گالری نگر افتتاح می‌شود و چهارم دی‌ماه نیز ادامه دارد. 

گالری نگر در خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک ۳۳ واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از نمایشگاه هر روز به غیر از پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۳ تا ۲۰ فراهم است.

 • گالری هفت‌ثمر 

نمایشگاه دونفره نقاشی مهشید موسوی و سپیده سرلک با عنوان «بودن یا نبودن» از روز جمعه (۲۹ آذرماه) در گالری هفت‌ثمر آغاز به کار می‌کند و تا ۱۱ دی‌ماه نیز ادامه دارد. 

گالری هفت‌ثمر در خیابان مطهری، کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری هفت‌ثمر پنج‌شنبه‌ها تعطیل است.

 • گالری ساربان  

نمایشگاه انفرادی نقاشی داور یوسفی با عنوان «ورای آن» نیز تا دوم دی ماه در گالری ساربان برقرار است. 

جاوید رمضانی در استیتمنت نمایشگاه «واری آن» نوشته است: «اصالت را بازگشت مداوم به خود گفته‌اند. این بازگشت در آثار ارائه‌شده در این کارنما، صرفا با بازنمایی نقوش و فرم رخ نداده و ترجمان زیست هنرمندانه با سخت‌کوشی و ادراک بودن و شدن در جهانی کنونی است. روابط شاعرانه‌ عناصر بصری همراه هارمونی فضاهای دو بعدی، یادآور نگاه هستی‌شناختی هنرمندان این اقلیم کهن است.»

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌‏توانند هر روز به غیر سه‏‌شنبه‌ها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به گالری ساربان واقع‌شده در خیابان هویزه‏ غربی، نبش خیابان شهید یوسفی، شماره‏ ۱۳۰ مراجعه کنند.

 • گالری فریا

نمایشگاه آثار نقاشی و حجم با رویکرد بررسی تحول هنر معاصر از ۲۲ آذر ماه تا ۲۲ دی ماه در گالری فریا برپا می‌شود.

فرزاد صادقی ـ مدیر گالری فریا ـ گفت: بیش از ۳۰۰ هنرمند از اقصی نقاط ایران تصویر بیش از ۲۵۰۰ اثر هنری خود را از طریق ایمیل و سی دی به دفتر گالری ارسال کردند و پس از بررسی و کارشناسی، ۶۵ اثر از ۳۷ نفر هنرمند انتخاب را برای نمایش انتخاب کردیم. با نمایش این آثار قصد داریم به نوعی تحول هنرتجسمی معاصر را به نمایش بگذاریم و فرصتی را برای بررسی این آثار را برای کارشناسان و منتقدان هنری فراهم کنیم.

نمایشگاه نقاشی و حجم ۲۲ آذر ماه در گالری فریا اسپناس افتتاح می‌شود و تا ۲۲ دی ماه ادامه خواهد داشت. گالری روزهای یکشنبه تعطیل است.

گالری فریا اسپیناس در سعادت آباد، میدان بهرود، هتل اسپناس پلاس، ورودی دوم واقع شده است.

 • گالری فرمانفرما 

نمایشگاه انفرادی نقاشی میترا ابراهیمی با هدف نگاهی بر ۱۵ سال نقاشی‌های این هنرمند تا ششم دی‌ماه در گالری فرمانفرما برقرار است. 

گالری فرمانفرما در خیابان کریم‌خان زند، خیابان خرمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ واقع شده است. 

این گالری هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱ الی ۱۹ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امکان بازدید دارد. 

انتهای پیام