115 هزار زائر از اماکن متبرکه کردستان بازدید کردندحجت الاسلام مصطفی نوروزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این مدت 115 هزار زائر از اماکن و بقاع متبرکه و امامزادگان استان بازدید کرده اند و هشت هزار نفر از این تعداد در جوار این اماکن به صورت موقت و اقامت شبانه اسکان یافته اند.
وی افزود: بیشترین تعداد گردشگر در جوار امامزاده سید جلال الدین قروه، بقعه متبرکه قرآن نگل و امامزاده هاجر خاتون در سنندج و امامزادگان پیرتاج در بیجار اسکان پیدا کرده اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان در ادامه با اشاره به اینکه اسکان مسافران نوروزی در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه در قالب طرح آرامش بهاری انجام می شود گفت: این طرح از 25 اسفند سال گذشته برای زائران و مسافران نوروزی در جوار بقاع متبرکه استان همراه با برنامه‌های فرهنگی و هنری آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه دارد.
وی اظهار کرد: در استان کردستان حدود 70 بقعه متبرکه و امامزاده وجود دارد که امسال 15 بقعه از این تعداد در شهرستان های سنندج، قروه و بیجار میزبان طرح آرامش بهاری بودند.
حجت الاسلام مصطفی نوروزی هدف از اجرای این طرح را تقویت باورهای دینی و فرهنگی، بهره برداری مطلوب از فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه و شناساندن امامزادگان و معرفی بقاع متبرکه به مسافران و زائران نوروزی اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، طرح آرامش بهاری از 25 اسفند امسال برای زائران و مسافران نوروزی در جوار بقاع متبرکه استان همراه با برنامه‌های فرهنگی و هنری آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه دارد.
طرح آرامش بهاری سال گذشته در 10 امامزاده و بقعه متبرکه استان کردستان برگزار شده بود.
2 هزار و 50 مسجد و 70 مکان مذهبی شامل آرامگاه، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در استان کردستان وجود دارد.
7348/ 3020انتهای پیام /*