124 زندانی جرایم غیرعمد خراسان جنوبی در انتظار کمک خیرانعلی هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امید است با همکاری افراد خیر بتوانیم این تعداد از زندانیان را آزاد کنیم تا از بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.
وی گفت: کاهش هدفمند زندانیان جرایم غیرعمد سبب می شود خانواده آنان که پس از به زندان افتادن سرپرست خانواده در معرض آسیب های اجتماعی قرار می گیرند دوباره در کنار هم باشند و از متلاشی شدن خانواده آنها جلوگیری شود.
وی بیان کرد: غروب زندان خیلی دلگیر است و زندانیان جرایم غیرعمد می توانند با کمک خیران در کنار خانواده خود بوده و با کار و تلاش به اقتصاد جامعه کمک کنند.
مدیرکل زندان های استان خراسان جنوبی افزود: وقتی فرزند زندانی به دلیل مشکلات اقتصادی و اجتماعی، ترک تحصیل می کند، دچار آسیب های اجتماعی می شود که اگر مدیریت نشود و به چرخه آموزش برنگردد در آینده یکی از زندانیان خواهد بود.
وی گفت: در حال حاضر 124 زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان هستند که 23 نفر از این زندانیان ساکن شهرستان بشرویه هستند.
هاشمی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 95 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان خراسان جنوبی که بدهی آنان بیش از 87 میلیارد ریال بود با کمک خیران و گذشت شکات از زندان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
وی گفت: سال گذشته نیز 115 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با مبلغ بدهی 90 میلیارد ریال از زندان آزاد شدند که از این مبلغ 33 میلیارد ریال را شکات گذشت کردند.
وی از برگزاری جشن گلریزان در شهرستان بشرویه خبر داد و گفت: به پیشنهاد حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه برای آزادی 23 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد این شهرستان جشن گلریزان 14 اسفند در این شهر برگزار می شود.
خبرنگار: رقیه محمدی * انتشار: رسول محمدحسنی
7557*3028انتهای پیام /*