2 مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان بازگشایی شدسرهنگ یدالله ستوده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسیرهای فنوج به پتکان و فنوج به دشت امام که از چهارشنبه شب هفته گذشته به دلیل طغیان رودخانه های محلی بسته شده بودند امروز بازگشایی شد.
وی ادامه داد: براثر بارندگی های چند روز گذشته و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها همچنان6مسیر اصلی و روستایی در جنوب سیستان و بلوچستان شامل فنوج به رمشک، چاهان به زرآباد، جلگه به چاه اسحاق، کوتیج به ذرتی، چاهنده به آب آپارنگ و آب انبار به زبرنگ بسته است و تلاش نیروهای راهداری برای بازگشایی این مسیرها ادامه دارد.
به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان 130 خانه روستایی در جنوب این استان از 6 روز پیش تاکنون براثر بارندگی های شدید و جاری شدن روان آب دچار آبگرفتگی شدند.
رضا اربابی بیان کرد: طغیان روخانه های محلی و جاری شدن سیلاب در این مدت علاوه بر مسدود کردن راههای اصلی و روستایی به تاسیسات زیربنایی و مزارع کشاورزی شهرستان های سراوان، ایرانشهر، نیکشهر، فنوج، کنارک، سرباز و چابهار خسارت وارد کرد.
همچنین به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان همزمان با وقوع سیلاب از 6 تا 11اسفندماه در جنوب این استان 528 نفر از مردم شهرستان های سراوان، نیکشهر، فنوج، کنارک، سرباز، چابهار و ایرانشهر توسط نیروهای هلال احمر در چادر اسکان داده شدند.
رسول راشکی افزود: با توجه به شدت سیلاب علاوه بر اسکان سیل زدگان؛ نیروهای هلال احمر به 645 نفر آسیب دیده نیز خدمات رسانی کردند.
وی توزیع 106تخته موکت، 120 دستگاه چادر امدادی، 271 تخته پتو، 168کیلوگرم نایلون، 79 شعله فانوس و والر و 656 قوطی انواع کنسرو را از جمله اقلام توزیع شده میان مردم سیل زده جنوب استان ذکر کرد.
مرتضی فرجی کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی تا امروز به ویژه در نواحی جنوبی این استان تداوم دارد.
وی تصریح کرد: در این مدت احتمال بارش در محدوده شهرستان های فنوج، قصرقند، نیکشهر، غرب سرباز و ارتفاعات جنوبی دلگان، بزمان، ایرانشهر و سراوان بیشتر است به طوری که در برخی مناطق سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر رخ خواهد داد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به لحاظ شرایط جغرافیایی و وسعت زیاد در برخی مواقع همزمان چندین پدیده از جمله توفان، خشکسالی، بارندگی، سیل و مواج شدن دریا را تجربه کرده است.
7316**3213انتهای پیام /*