2 کشته و 11 مصدوم در تصادف زنجیره ای ورودی شیرازسرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره این حادثه گفت: از 11 مصدوم این حادثه، 6 تن به بیمارستان منتقل شدند و پنج تن در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.
دکتر محمدجواد مرادیان افزود: پس از اعلام این حادثه در ساعت 15:25 سه شنبه 15 اسفندماه جاری به مرکز تماس اورژانس 115 شیراز، سه دستگاه خودروی آمبولانس به همراه یک دستگاه خودروی فرماندهی اورژانس به محل اعزام شدند.
به گفته شاهدان عینی، دراین حادثه به چهار دستگاه خودروی پراید، دو دستگاه خودروی پژو 207، دو دستگاه خودروی پژو 206 و همچنین خودروهای پژو 405، ام وی ام و پژو 206 صندوقدار خسارت وارد شد.
شاهدان عینی همچنین به خبرنگار ما گفتند که نقص فنی در ترمز کامیون و به اصلاح بریدن ترمز عامل اصلی ناتوانی راننده کامیون در کنترل این وسیله نقلیه سنگین بوده است.
علت این حادثه توسط کارشناسان پلیس در دست بررسی است.
این حادثه در تقاطع چهل مقام واقع در محور ورودی شمال شیراز حدفاصل دروازه قرآن و تقاطع بلوار هفت تنان روی داد.
در سال های گذشته، طرح هایی از سوی مسئولان سابق شهرداری شیراز برای ایجاد تقاطع غیرهمسطح در این محل مطرح شد که هیچ گاه عملیاتی نشد.
کنترل تردد خودروها در تقاطع چهل مقام هم اینک به وسیله چراغ راهنما و به طور معمول همراه با حضور پلیس صورت می گیرد.
نزدیکی این تقاطع به آرامگاه حافظ و تردد شمار زیادی از گردشگران از این مسیر در تعطیلات نوروزی هر سال سبب شکل گیری ترافیک سنگین در محورهای ورودی شمال شهر شیراز می شود.
9873/ 2027انتهای پیام /*