2 کودک در کهگیلویه و بویراحمد غرق شدندجلال پوران فرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این غرق شدگی ظهر امروز 16 اسفند به وقوع پیوست.
وی افزود: با اعلام این خبر به مرکز پیام 115 یاسوج، بلافاصله 2 اکیپ آمبولانس اورژانس از پایگاه‌های سپیدار و دشتروم به محل اعزام شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پس از گذشت نیم ساعت از غرق شدگی با اورژانس تماس گرفته شده بود.
وی عنوان کرد: تکنسین‌های اورژانس به محض رسیدن بربالین غرق شدگان و با تشخیص نداشتن علائم حیاتی بلافاصله احیای هر 2 کودک را شروع کردند.
پوران فرد ابراز داشت: علی رغم انتقال این 2 کودک به بیمارستان امام سجاد (ع)، تلاش‌ها برای احیای آنها بی نتیجه ماند.
در 11 ماه اخیر در مجموع 8 نفر در رودخانه‌های استان به دلیل غرق شدگی جان باختند که یک نفر از آنان زن و 7 نفر مرد بوده‌اند.
همه 8 مورد فوتی یازده ماهه امسال در رودخانه رخ داده است.
استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 1395 با تعداد 12 فوتی در اثر غرق شدگی در رتبه ششم کشوری بر حسب جمعیت به ازای هر صد هزار نفر بعد از استان‌های گیلان، مازندران، خوزستان، لرستان و ایلام قرار گرفت.
در سال 94 تعداد 13 نفر به دلیل غرق شدن در رودخانه‌ها و آبگیرهای این استان جان باختند.
استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 66 رودخانه دائمی و فصلی یکی از استان‌های آسیب پذیر در زمینه غرق شدگی است.
بر اساس اعلام آمار پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد این استان با وجود آنکه فاقد خط ساحلی و دریایی است اما در آمار غرق شدگی 1395 رتبه 6 کشور را دارد.
وجود دریاچه و سدهای کوثر، مارون و بیش از 10 رودخانه پرآب، کانون پرمخاطره‌ای برای سلامت جوانان کهگیلویه و بویراحمدی در فصل گرماست.
در سه سال اخیر در مجموع حدود 30 نفر در رودخانه‌ها و آبگیرهای استان به دلیل غرق شدگی جان باختند.
9868/6110انتهای پیام /*