26 هیات تشخیص و حل اختلاف در کرمانشاه فعال استبه گزارش خبرنگار ایرنا، داود یاوری روز دوشنبه در دیدار نوروزی با دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه اظهار کرد: میانگین رسیدگی به دعاوی بین کارگر و کارفرما در استان کمتر از میانگین کشوری است.
وی ادامه داد: در هیات های تشخصیص حدود 19 روز و در هیات های حل اختلاف نیز در کمتر از یک ماه به پرونده های تشکیل شده رسیدگی می شود.
یاوری همچنین با اشاره به انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری با عنوان ‘حمایت از کالای ایرانی’، اظهار کرد: این نامگذاری در راستای رونق تولید ملی و ایجاد اشتغال صورت گرفته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به گستردگی جامعه مخاطب این وزارتخانه، گفت: در سال جدید تمام تلاش خود را به کار می بندیم که با رهنمودهای مقام معظم رهبری، حمایت دولت و مجموعه قوه قضاییه بتوانیم اقدام عملی در خصوص تحقق شعار سال، ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و حمایت از تولیدات داخلی داشته باشیم.
وی همچنین ضمن قدردانی از مجموعه قضایی به دلیل همکاری و هم افزایی هر چه بیشتر به منظور صیانت از حقوق کارگران و کارفرمایان گفت: مجموعه قضایی استان و بخصوص دادستانی نقش مهمی در حمایت از حقوق کارگران و کارفرمایان دارد.

**مراقبت های پیشگیرانه نقش مهمی در حل اختلافات جامعه کار دارد
محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کرمانشاه نیز در این دیدار اظهار کرد: جلوگیری از حوادث ناشی از کار با مراقبتهای پیشگیرانه به نوبه خود می تواند نقش تعیین کننده ای در تثبیت اشتغال و حل اختلافات کارگری و کارفرمایی داشته باشد.
وی ادامه داد: دستگاه قضایی با نظارت کافی و مستمر و در صورت نیاز با اعمال ابزارهای قانونی و برخورد قضایی نقش مهم و کلیدی در حمایت از تولیدات داخلی استان و در نهایت اشتغال و رونق اقتصادی دارد.
صادقی در پایان گفت: دستگاه قضای استان آمادگی لازم برای هر گونه تبادل اطلاعات و همکاری پیشگیرانه در خصوص کاهش جرائم و اختلافات حوزه کار و تعاون استان را دارد.
7458/8066انتهای پیام /*