30خانوار مددجوی کمیته امداد کازرون برق تولید می کنندپرویز شفیعی، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: این طرح در پی تفاهم نامه ای که کمیته امداد با وزارت نیرو منعقد کرده اجرایی شده و هدف از آن ایجاد اشتغال پایدار برای خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد است.
وی افزود: کمیته امداد کازرون به هر یک از 30 خانواری که مشمول اجرای این طرح شده اند 300 میلیون ریال تسهیلات برای خرید و نصب پنل های خورشیدی پرداخت کرده و این خانوارها ماهانه در ازای برق تولیدی و فروش آن به دولت بیش از 9 میلیون ریال دریافت می کنند.
به گفته شفعی، برق تولیدی توسط این خانوارهای مددجوی کمیته امداد، وارد شبکه برق شهری می شود و همچنین هر یک از خانوارهای یاد شده بابت مصرف برق واحد مسکونی خود ماهانه حدود 800 هزار ریال هزینه پرداخت می کنند.
وی ادامه داد: در نظر داریم برای سال 97 نیز 30 خانوار دیگر زیر پوشش این نهاد حمایتی از مزایای طرح برکت آفتاب برخوردار شوند و بخشی از مددجویان این کمیته از این طریق به خود کفایی برسند.
مسئول مشارکت های مردمی کمیته امداد کازرون هم گفت: هر پنل خورشیدی که بر بام واحدهای مسکونی مددجویان این کمیته نصب شده روزانه 35 کیلو وات و ماهانه بیش از 900 کیلو وات برق تولید می کند.
محمد دهقان اظهار کرد: با فروش این میزان برق به وزارت نیرو، در ماه بیش از 9 میلیون ریال به حساب هر خانوار واریز می شود.
او گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقده میان کمیته امداد و وزارت نیرو، مقرر شده به مدت 20 سال برق تولیدی این خانوارها به صورت تضمینی خریداری شود.
پنل های خورشیدی، می‌توانند انرژی خورشید را دریافت و آن را به الکتریسیته یا برق تبدیل کنند که برای مصرف‌های تجاری و مسکونی قابل استفاده باشد.
دهقان گفت: هم اینک هفت یک هزار خانوار معادل 21 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد شهرستان کازرون هستند.
شهرستان کازرون در فاصله 120کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.
7372 /6118انتهای پیام /*