3500 نفر راهیان نور دریایی به جزیره خارگ اعزام شدندسردار رمضان زیراهی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: کاروان‌های راهیان‌ نور دریایی در سفر یکروزه به خارگ از مناطق عملیاتی، یادمان شهدا و بیمارستان زیر‌زمینی این جزیره و 2 روز دیگر از موزه شهید رئیسعلی دلواری و مرکز اطلاعات نیروگاه اتمی بوشهر دیدن می‌ کنند.
زیراهی اضافه کرد: برای آشنایی مردم از نقش جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس برنامه کاروان راهیان نور دریایی از بوشهر به خارگ هر سال انجام می‌ شود.
وی بیان کرد: اعزام کاروان ‌های راهیان نور دریایی خارگ تا 12 فروردین ماه جاری ادامه دارد.
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه 2 فروند شناور برای اعزام کاروان راهیان نور دریایی فراهم شده است افزود: روزانه 300 نفر و در مجموع پنج هزار نفر در قالب کاروان های راهیان نور دریایی به جزیره خارگ اعزام می ‌شوند.
زیراهی گفت: ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های جوان و نوجوان از جمله هدف های برپایی اردوهای راهیان نور است.
جزیره خارگ با 20 هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بوشهر، بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور است که در دوران جنگ تحمیلی 2880 بار مورد حمله موشکی و بمباران هواپیماهای رژیم بعث صدام حسین قرار گرفت اما حتی برای یک روز صادرات نفت از این جزیره متوقف نشد.
خارگ در فاصله 67 کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است که بیش از 95 درصد بارگیری صادرات نفت کشور از پایانه های این جزیره انجام می گیرد.
6047/6043**انتهای پیام /*