45 میلیارد ریال برای بازسازی و توسعه فضای درمانی خمین هزینه شددکتر جواد جواهری روز چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه افزود: 26 میلیارد و 679 میلیون ریال از این اعتبار برای طرح هایی همچون بخش جراحی زنان و زایمان، رادیوگرافی دیجیتال و نوسازی سیستم فاضلاب هزینه شده است.
وی ادامه داد: مابقی اعتبار نیز برای ساخت مرکز خدمات جامع سلامت شهری قورچی باشی، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی چهارچشمه، خانه زیست پزشک در روستاهای چهارچشمه، دهنو، فرنق، چهار پایگاه سلامت شهری و ستاد مرکز بهداشت صرف شده است.
وی بیان کرد: این طرح ها در مجموع سه هزار و 500 متر مربع وسعت دارند که کمتر از یک سال گذشته احداث و در حال اراه اندازی هستند.
دکتر جواهری بیان کرد: پایگاه های سلامت در عباس آباد، احمد آباد، شهرک معلم و شهید پاکروان از توابع خمین استیجاری بودند که با تملک زمین، پایگاه های مستقل احداث شد.
وی ادامه داد: در یکسال گذشته، 100 نیروی متخصص، فنی و خدماتی در دانشکده علوم پزشکی خمین جذب شده است.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: 15 پزشک متخصص در مراکز درمان دولتی این شهرستان جذب شدند.
دکتر جواهری افزود: از این تعداد 2 پزشک متخصص طب اورژانس هستند که استقرار این پزشکان در اورژانس سبب ارائه مطلوبتر خدمات تخصصی و ویزیت بیماران شده است.
وی بیان کرد: تمهیدات لازم برای جذب متخصص ارولوژی نیز اندیشیده شده و به زودی بیماران این شهرستان از خدمات این متخصص نیز بهره مند می شوند.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی خمین افزود: 35 پزشک متخصص در تنها بیمارستان این شهرستان فعالیت می کنند که این مرکز درمانی تنها از خدمات جراح مغز و اعصاب به دلیل نبود تجهیزات ویژه، بی بهره است.
دکتر جواهری بیان کرد: وجود امکانات و تخصص های لازم در بیمارستان امام خمینی (ره) سبب شده ضریب اشغال تخت های بیمارستان از سال 94، به 75 درصد افزایش یابد.
وی ادامه داد: هشت هزار و 100 بیمار در یک ماه گذشته توسط متخصصان مراکز درمانی خمین ویزیت شدند که نسبت به ماه های قبل 20 درصد رشد دارد.
جواهری افزود: پیش بینی می شود با تکمیل و بهره برداری از بیمارستان در حال احداث 130 تخت خوابی خمین، ضریب اشتغال تخت های بیمارستانی به حد استاندارد افزایش یابد.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت و یک بیمارستان 100 تختخوابی است.
7277/3075/ خبرنگار: افسانه آروند *** انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*