70 درصد نیروهای وزارت بهداشت تعطیلات نوروز سر کار هستندبه گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا رئیسی روز شنبه در مانور سلامت نوروزی که در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، افزود: یکی از خدمات نیروهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت حفظ امنیت سلامت در کشور است که به صورت شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروزی در سراسر کشور انجام می شود.
وی مجهز شدن بازرسان وزارت بهداشت به دستگاه های پورتابل (سیار) را گام مهمی برای ارتقای بازرسی ها ذکر کرد و افزود: سال های قبل که از نمونه های خوراکی و آشامیدنی نمونه برداری می شد تا جواب آزمایش آنها برسد، تمام آن مواد مصرف شده بود، اما دستگاه های کنونی در محل آزمایش های لازم را انجام می دهد.
رئیسی با تاکید بر همراهی و همکاری سازمان تعزیرات حکومتی با بازرسان وزارت بهداشت و درمان، گفت: مردم برای داشتن امنیت سلامت در زندگی لازم نیست تمام تخصص ها را داشته باشند و همین که علامت استاندارد یا تایید وزارت بهداشت بر روی یک محصول را مشاهده کردند، با اعتماد به دستگاه های نظارتی و با خیال آسوده از آن محصولات استفاده می کنند.
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه بهترین ناظر به عملکرد دستگاه های خدمت رسان مردم هستند، گفت: برای این منظور سامانه 190 را برای دریافت گزارش های مردمی در نظر گرفته ایم.
وی ادامه داد: اعتقاد داریم که باید از بخش خصوصی نیز برای نظارت بر اماکن و مراکز تحت نظارت وزارت بهداشت استفاده کنیم و آنها می توانند بازوی قوی برای اجرا باشند.
وی گفت: دوره آزمایشی استفاده از بخش خصوصی در امر نظارت در استان تهران با موفقیت انجام شد و ما اصرار داریم این دفاتر با همت وزارت بهداشت در سراسر کشور توسعه پیدا کند.
مانور اکیپ های پایش سلامت نوروزی روز شنبه با رونمایی از برنامه های بهداشت محیط در سلامت نوروزی و با شرکت بازرسان سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شهید بهشتی و دفاتر خدمات سلامت در مرکز همایش های رازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
اجتمام*1193*3063انتهای پیام /*