85 میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان کشف شدبه گزارش ایرنا، سردار عزیزالله ملکی عصر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: طی این مدت یک میلیون و 198هزار نخ سیگار، 600 متر پارچه، 490 کیلوگرم چای، 3 هزار و 97 دستگاه لوازم خانگی، 10 هزار و 920 لیتر سوخت، 4 تن برنج، 128راس احشام و 6 هزار و 584ثوب البسه قاچاق کشف شد.
وی بیان داشت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز هرمزگان با همکاری ماموران انتظامی این استان طی این مدت، با اشراف کامل بر محورهای حوزه استحفاظی خود و اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده، 61 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.
فرمانده انتظامی هرمزگان اظهار کرد: در این راستا91 فقره پرونده زیر یک میلیارد ریال و 5 فقره پرونده بالای یک میلیارد ریال در هرمزگان تشکیل شد و 89 متهم در این زمینه دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
استان هرمزگان بواسطه همسایگی با 2 استان سیستان و بلوچستان و کرمان به نوعی بستر و محل انباشت مواد مخدر شده چرا که قاچاقچیان برای انتقال مواد مخدر از این استان ها باید از مسیر خشکی و دریایی هرمزگان عبور کنند.
هر چه مبارزه نیروهای انتظامی و امنیتی کشور با قاچاقچیان مواد مخدر به روز تر و قاطع تر می شود از دیگر سو سوداگران مرگ شیوه های جدید تری در پیش می گیرند که انتقال مواد مخدر نیز از نقطه ای به نقطه دیگر پیچیده تر و غیر قابل دسترس تر شده و چرخه وسوسه انگیز سودآوری و سوداگری از بین نمی رود.
امروز روش حمل و نقل مواد مخدر از خشکی به دریا کشیده شده و با توجه به مرز طولانی هرمزگان از جاسک تا پارسیان به طول 900 کیلومتر، قاچاقچیان مواد مخدر این مسیر را با شناور و قایق های تندرو در پیش گرفته اند.
7195/7408

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*